Znalazł pod wodą aparat. Poszukuje Polki, która jest na zdjęciach

Małgorzata
tydzień temu
Znalazł pod wodą aparat. Poszukuje Polki, która jest na zdjęciach
10
FB Udostępnij na Facebooku
Kilka dni temu na fanpage’u Deutsche Welle Polska pojawił się dość odmienny od pozostałych wpis. Jest to, prośba o pomoc w poszukiwaniach Polki, która zgubiła aparat fotograficzny na Krecie.
Takie sytuacje już nieraz miały miejsce i często kończyły się sukcesem, oczywiście dzięki zaangażowaniu internautów. Tym razem historia jest niezwykła z powodu miejsca, w którym aparat został znaleziony.
 
Sprzęt fotograficzny (Nikon Coolpix AW130) znajdował się w wodzie na głębokości 3 metrów!

Znalazł go 7 października 2018 r., mąż Susan Bonney-Cox (dziennikarki DW), gdy nurkował w Matali na Krecie. Aparat był zaklinowany między skałami, ale po kilku próbach udało się i Philip wydobył go. Jak się okazało, sprzęt nadal działał, a karta SD nie została uszkodzona.

 

Poza przybliżeniem okoliczności znalezienia sprzętu, w poście na Facebooku opisano również to, co znajdowało się na karcie pamięci. 

"Były na niej zdjęcia i filmiki datowane na początek września. Wśród nich nieliczne ujęcia tej kobiety, która na filmikach mówi po polsku. Pojawia się też mężczyzna. Reszta to podwodne pejzaże. Menu kamery jest również po polsku."

Susan, jeszcze w październiku, próbowała na własną rękę odnaleźć polskich turystów. Udostępniła inne zdjęcie pary na swoim prywatnym profilu.

Siła Internetu

Wpis na DW Polska, kończy się zachętą, aby wziąć udział we wspólnych poszukiwaniach właścicieli aparatu.

"Może uda nam się wspólnie znaleźć tę parę? Niezależnie kim są, z pewnością ucieszą się z odzyskanych zdjęć z rajskich wakacji. Zróbmy im miły prezent noworoczny"

Znacie tę parę? 


źródło: popularne.pl  I  fotografie: popularne.pl

Udostępnij na Facebooku