Od nowego roku będą zmiany związane z niedzielą handlową!

Małgorzata
1 miesięcy temu
Od nowego roku będą zmiany związane z niedzielą handlową!
2
FB Udostępnij na Facebooku
Za nami ostatnia niedziela w tym roku, która była niedzielą niehandlową. Trzy następne będą bowiem niedzielami handlowymi (w tym również ta ostatnia), co zawdzięczamy zapisanym w ustawie wyjątkom. Przed nami jednak styczeń i nowe zasady, które będą obowiązywać już od 2019 roku.
Jak wynika z artykułu 7 ustawy, zakaz handlu nie obowiązuje w „kolejne dwie niedziele poprzedzające pierwszy dzień Bożego Narodzenia”. Chodzi tutaj o 16 i 23 grudnia. Z tej informacji z pewnością ucieszą się osoby, które odkładają zakupy świąteczne na ostatnią chwilę – w końcu to dwa dodatkowe dni, które można przeznaczyć na chodzenie po sklepach.


Rząd pracuje już nad nowelizacją ustawy. Pod koniec listopada do Sejmu trafił projekt, który ma na celu ograniczenie handlu zarówno w niedziele, jak i w święta. Na chwilę obecną nie wiadomo czy zmiany wejdą w życie i jak miałoby to w praktyce wyglądać. Powodem ma być fakt, że marszałek Sejmu, Marek Kuchciński, chce, aby przed ich wprowadzeniem dokonano dokładnej oceny skutków regulacji, która może mieć istotne znaczenie dla naszej gospodarki.

Warto zaznaczyć, że jeśli przepisy wejdą w życie, w niedziele wolne od handlu będą zamknięte także placówki, które otrzymały status placówki pocztowej, co w przypadku wielu sklepów wiązało się jedynie z ominięciem przepisu. Pracować będą mogły tylko te punkty, których działalność w znaczącym stopniu opiera się na świadczeniu usług pocztowych przychodzących do nich osób.źródło: popularne.pl  I  fotografie: popularne.pl
Udostępnij na Facebooku