Zabił dziewięcioro dzieci i dopiero przed śmiercią wyznał dlaczego to zrobił

Małgorzata
4 miesięcy temu
Zabił dziewięcioro dzieci i dopiero przed śmiercią wyznał dlaczego to zrobił
14
FB Udostępnij na Facebooku
Na północy Chin w kwietniu 2018 roku doszło do strasznej, wręcz makabrycznej zbrodni. Zhao Zewei wszedł do jednej ze szkół uzbrojony w nóż i... zaczął atakować niewinnych uczniów.
Zhao Zewei zaczął atakować niewinnych uczniów zadając im ciosy nożem. Dziewięcioro zginęło, czworo zostało bardzo ciężko rannych, a ośmioro odniosło jedynie lekkie obrażenia. 

W lipcu tego roku sąd skazał mężczyznę na wyrok śmierci, który został wykonany 27 września 2018 roku. Nikt nie wątpił w to, że bestialski czyn, którego dopuścił się Zewei był podyktowany nienawiścią i okrucieństwem. Zhao Zewei podczas procesu przyznał, że zaatakował uczniów, bo wypełniała go frustracja wywołana życiowymi niepowodzeniami i chęcią zemsty za to, co jego samego spotykało w szkolnych latach - był nękany i dlatego na swoje ofiary wybrał dzieci w wieku szkolnym.


Nieoficjalnie mówi się, że w Chinach wykonywanych jest więcej kar śmierci niż w innych krajach razem wziętych. Do tego wciąż mają miejsce wydarzenia, gdzie podczas publicznych widowisk skazuje się na śmierć winnych. Jedną z takich głośniejszych spraw było skazanie w publicznym procesie na śmierć dziewięciu osób, które były zamieszane w handel narkotykami. 
 
źródło: popularne.pl  I  fotografie: popularne.pl
Udostępnij na Facebooku