We Włoszech jest fontanna w której płynie... wino!

Małgorzata
2 miesięcy temu
We Włoszech jest fontanna w której płynie... wino!
5
FB Udostępnij na Facebooku
Włochy są dość popularnym kierunkiem podróży. Piękne krajobrazy, niesamowite zabytki. Teraz doszła kolejna, wyjątkowa atrakcja, która przyciągnie wielbicieli wina!

Pizza, klimatyczne włoskie uliczki i Ty. Do pełni szczęścia brakuje jedynie kieliszka wina. Co tam! Jesteśmy we Włoszech, zaszalejmy. Brakuje całej butelki, a może i... całej beczki. Dla wielbicielek wyskokowego trunku jest dobra wiadomość. W jednej z miejscowości na południu Włoch, Caldari di Ortona znajduje się całodobowa fontanna, w której płynie prawdziwe, włoskie, aromatyczne wino Montepulciano d'Abruzzo.

Fontannę zaprojektował Rocco Valentini, a pomysł wykorzystała mała, miejscowa winnica Dora Sarchese. Jak zaznaczają właściciele winnicy, fontanna przeznaczona jest dla miłośników dobrego wina i nie służy do upijania się, jednak nikt nie mówił o lekkich zawrotach głowy i poprawie humoru.

Fontanna funkcjonuje już od 2016 roku, a my odkryłyśmy ją dopiero teraz! To co? Lecimy do Włoch? ;)źródło: ofeminin.pl  I  fotografie: ofeminin.pl

Udostępnij na Facebooku