W ciężarówce we Włoszech odnaleziono ciało Polaka

Małgorzata
tydzień temu
W ciężarówce we Włoszech odnaleziono ciało Polaka
2
FB Udostępnij na Facebooku
Dotarła do nas straszna wiadomość z Włoch. Jak informują tamtejsze media, ciało zmarłego, 50-letniego, polskiego kierowcy odnalazł jego kolega, który podszedł do ciężarówki zaparkowanej obok restauracji w miejscowości Termoli we Włoszech. Chciał go obudzić.
Wszystko wskazuje na to, że 50-letni kierowca zmarł w wyniku zatrucia się tlenkiem węgla, który miał się uwolnić z kuchenki gazowej. To właśnie jej Polak używał, aby przygotowywać sobie posiłki na ciepło oraz aby ogrzewać kabinę w mroźne wieczory. Przyczyna śmierci wciąż jest jednak oficjalnie niepotwierdzona, a kuchenkę sprawdzają technicy. Założenia zatrucia tlenkiem węgla może potwierdzić sekcja zwłok, której wyniki mają być znane już niebawem.


 
Wszystko wskazuje na to, że tragedii można było uniknąć. Przedstawiciele Włoskiej Federacji Transportu uważają, że winę za śmierć polskiego kierowcy ponosi pracodawca oraz warunki, w jakich przyszło pracować zmarłemu Polakowi.
 
"Śmierć polskiego kierowcy to kolejny przypadek śmierci pracownika z powodu nieludzkich warunków pracy" – powiedział Maurizio Diament z Włoskiej Federacji Transportu w rozmowie z termolionline.it.
źródło: popularne.pl  I  fotografie: popularne.pl, polsatnews.pl
Udostępnij na Facebooku