Urodziła martwe dziecko do wiadra

Małgorzata
3 miesięcy temu
Urodziła martwe dziecko do wiadra
6
FB Udostępnij na Facebooku
Do strasznego odkrycia doszło 19 lutego tego roku. Przy ulicy Niepodległości w Wałbrzychu jeden z mieszkańców znalazł ukryte w wiaderku zwłoki noworodka z pępowiną i łożyskiem. Od razu zadzwonił po policję.
Policjanci bardzo szybko odnaleźli matkę noworodka. W związku z powyższym zatrzymano 28-letnią Darię oraz jej partnera, 46-letniego Benedykta. 

Kobieta zeznała, że nie zdawała sobie sprawy z tego, że jest w ciąży. Wyjaśniła, że gdy w niedzielę 18 lutego rozpoczął się poród, była przekonana, że to jedynie potrzeba fizjologiczna. Lokal, w którym mieszka kobieta nie posiada toalety dlatego postanowiła skorzystać z wiadra. Gdy zorientowała się, że urodziła, wyszła z wiadrem, w którym były zwłoki noworodka na podwórko i wyrzuciła je w krzaki– mówił w lutym prokurator Tomasz Orepuk, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Świdnicy.


Choć od tego tragicznego zdarzenia minęło już kilka miesięcy, sąd w Wałbrzychu dopiero teraz wydał wyrok. Okazuje się, że 28-letnia matka nie odpowie za zabójstwo, lecz za zbezczeszczenie zwłok. Głównym powodem wydania takiej decyzji ma być fakt, ze dziecko przyszło na świat martwe. Kobiecie groziło do dwóch lat pozbawienia wolności. Sąd zdecydował się jednak wymierzyć nieco łagodniejszy wyrok i skazał kobietę na sześć miesięcy ograniczenia wolności i 20 godzin kontrolowanej pracy na cele społeczne w charakterze miesięcznym. 
 
źródło: popularne.pl  I  fotografie: popularne.pl
Udostępnij na Facebooku