Turyści wybrali się na wycieczkę po zamarzniętym Morskim Oku

Małgorzata
2 miesięcy temu
Turyści wybrali się na wycieczkę po zamarzniętym Morskim Oku
1
FB Udostępnij na Facebooku
"Nie wchodź na lód na Morskim Oku" - apeluje Tatrzański Park Narodowy. To reakcja na zachowanie nieodpowiedzialnych turystów, którzy postanowili wybrać się na wycieczkę po zamarzniętym Morskim Oku mimo, że tafla była bardzo cienka.

Tatrzański Park Narodowy umieścił w sobotę na Facebooku filmik z Morskiego Oka. Widać na nim kilku turystów chodzących po warstwie lodu, która utworzyła się na Morskim Oku.

"Turysto! Nie wchodź na lód na Morskim Oku! Jego warstwa jest cienka i może to doprowadzić do bardzo niebezpiecznej sytuacji. Apelujemy - zachowaj rozsądek i bądź odpowiedzialny" - napisał TPN.

N.

 

 

Rok do roku Tatrzański Park Narodowy i Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe ostrzegają przed wchodzeniem na świeżo utworzoną warstwę lodu. Ratownicy TOPR informują, że po tafli lodu można chodzić tylko wtedy, gdy jest ona wystarczająco gruba. W niektórych przypadkach jest to nawet wskazane - wtedy, gdy istnieje zagrożenie lawinowe wokół Morskiego Oka.

Aby można było wejść na zamarznięte Morskie Oko, warunki pogodowe muszą sprzyjać jego powstaniu oraz utrzymywaniu się na jeziorze. Zawsze przed wejściem na taflę lodu trzeba spytać dyżurującego w schronisku ratownika TOPR, czy jest to możliwe.
 

źródło: wp.pl  I  fotografie: wp.pl
Udostępnij na Facebooku