Takiej Agaty Dudy nie znasz!

Małgorzata
3 miesięcy temu
Takiej Agaty Dudy nie znasz!
3
FB Udostępnij na Facebooku
Agata Duda jest pierwszą damą od ponad trzech lat, wciąż jednak nie przekonała do siebie wszystkich Polaków. Wielu z nas uważa ją za osobę nie mającą swojego zdania i która nigdy nie podejmuje żadnych inicjatyw. Tym razem jednak kobieta pokazała się z zupełnie innej strony, której nikt się nie spodziewał.
Agata Duda przez długi czas uważana była za kobietę, której jedynym obowiązkiem jest stanie u boku prezydenta Andrzeja Dudy w czasie ważnych uroczystości państwowych, uśmiechanie się i wyglądanie jak najładniej. Oczywiście takie podejście wiązało się z oburzeniem Polaków, których zdaniem Agata Duda powinna być zaangażowana w politykę, obserwować działania męża i podejmować własne inicjatywy. Teraz jednak okazuje się, że pierwsza dama zdecydowała się na zaskakujący krok.
 

Agata Duda do tej pory dość niechętnie i rzadko angażowała się w jakiekolwiek wydarzenia, nie mówiąc już o realizowaniu własnych projektów. Z tego powodu wielu Polaków bezustannie ją krytykowało, tym razem jednak kobieta postanowiła pokazać się z zupełnie innej strony – zgodziła się wziąć udział w gali konkursowej „Człowiek bez barier” organizowanej w Warszawie. Jakby tego było mało, wzięła nawet w całym wydarzeniu aktywny udział – pośmiertnie odznaczyła Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski Piotra Pawłowskiego, założyciela i prezesa Stowarzyszenia Przyjaciół Integracji. Po wszystkim wygłosiła oficjalne przemówienie.

– Ludzie bez barier podejmują wyzwania i konsekwentnie dążą do ich realizacji. Robiąc to realizują się sami i nie zapominają o innych. Serdecznie z całego serca gratuluję wszystkim tegorocznym laureatom, przede wszystkim postawy godnej naśladowania. Tego, że podejmują państwo wyzwania i bardzo konsekwentnie dążą do ich realizacji, będąc inspiracją dla innych. Podejmując wyzwania, realizujecie się państwo sami i nie zapominacie o innych, to bardzo ważne – powiedziała.

Takiego kroku po pierwszej damie nie spodziewał się nikt – w końcu przyzwyczaiła nas do swojego wizerunku milczącej partnerki prezydenta naszego kraju. Nic więc dziwnego, że aktywny udział w tym wydarzeniu natychmiast spowodował całą lawinę komentarzy Polaków, którym z wrażenia opadły szczęki.

Wow w końcu zaczęła coś robić i to nawet bez męża u boku! Brawo! – pisze internautka.
No najwyższy czas zacząć się wykazywać własną inicjatywą, której ludzie oczekują – ocenia kolejna osoba.
Moim zdaniem jest bardzo elegancka i odpowiednia na pierwszą damę, szkoda tylko, że tak rzadko pokazuje się sama. Tym bardziej wielki plus za Człowieka bez barier. Dobra inicjatywa – podsumowuje internauta.źródło: pikio.pl  I  fotografie: pikio.pl
Udostępnij na Facebooku