"Szew mężowski" po porodzie - wiecie co to jest?

Małgorzata
4 miesięcy temu
5
FB Udostępnij na Facebooku
"Szef mężowski" czyli inaczej "szef tatusiowy" to szef, który zakłada się kobietom po nacięciu krocza. Ma on za zadanie zmniejszenie rozmiaru pochwy, a co za tym idzie zwiększenie przyjemności, jaką odczuwa mężczyzna podczas stosunku seksualnego.

Ostatnio w serwisie healthline.com pojawił się artykuł pt. "Szef mężowski to nie tylko przerażający porodowy mit". Autorką jest Carrie Murphy, która opisała w nim historię kobiety, której bez jej zgody założono "szef mężowski". 

Prawda jest taka, że szew ten sprawia przyjemność jedynie mężczyznom. Natomiast kobiety bardzo często odczuwają ból, co prowadzi do tego, że zaczynają unikać zbliżeń. 

Na temat „szwu mężowskiego” głos zabrała redaktorka portalu „Wysokie Obcasy”, Anna Kowalczyk. Według niej jest to traktowanie kobiety jako „bezwolnej, nieistotnej narośli wokół pochwy, której pierwszym zmartwieniem po porodzie jest zaspokojenie wyposzczonego męża”. Kobiety po narodzinach często martwią się, że po porodzie w łóżku nie będzie już tak samo, a ich drugie połówki mogą być niezadowolone życia seksualnego. W końcu uprawiamy seks nie tylko dla własnej przyjemności, ale też po to, by przyjemność dawać. To także objaw, że stawiamy czyjąś przyjemność nad swoją.


Czytając historie jak ta, trudno uwierzyć, że takie rzeczy wciąż mają miejsce i to w takich krajach jak Stany Zjednoczone. Czy w Polsce dochodzi do podobnych przypadków? Czy kobiety nie mają prawda do decydowania o swoim zdrowiu i ingerencji w ich ciało? Tak czy inaczej, przed porodem warto wiedzieć, jakie zachowania lekarzy są realnym zagrożeniem, a jakie zwykłym, niesmacznym żartem.

 
źródło: popularne.pl  I   fotografie: popularne.pl , Rodzina Zdrowia, M jak Mama
Udostępnij na Facebooku