"SIOSTRY-PINGWINY" wstawiają się za Owsiakiem! Wszystko przez te "wypasione materace"

Karolina
2 tygodni temu
6
FB Udostępnij na Facebooku
Twórca Gadu-Gadu negatywnie komentuje w sieci działania litera WOŚP Jerzego Owsiaka. Owsiak odpowiada na zaczepkę. Nikt się tego nie spodziewał, lecz nagle "siostry-pingwiny" postanowiły wyrazić opinię na temat Jurka. Pomógł kiedy brakowało nam na chleb – mówią.
 
Siostry dominikanki słyną głównie z tego, że zebrały aż 5mln zł by otworzyć Do Pomocy Społecznej dla niepełnosprawnych chłopców w Broniszach na Wielkopolsce. Nie od zawsze jest u nich tak kolorowo. Był czas, że brakowało im nawet na chleb, wtedy z pomocą przyszedł lider WOŚP.
 

Wystarczyła jedna prośba napisana mailem do Jurka Owsiaka i po niedługim czasie był telefon od Owsiaka. Już po miesiącu chłopcy spali na nowych, jak to mówią "wypasionych materacach", na które nigdy ich nie byłoby stać bez pomocy. Siostra Eliza w rozmowie z TVN mówi, że dzięki pomocy Jerzego komfort życia chłopców automatycznie wzrósł tak, że nawet o tym nie marzyli, 

Podpisy potem, NAJPIERW SPRZĘT

Siostry doskonale wiedzą, że w Polsce na każdym kroku trzeba uporać się ze skomplikowaną biurokracją. Doświadczyły tego podczas kilku dużych projektów. Mówią, że współpraca z Wośp jest całkiem inna. 

"– To, co nas niezmiennie zaskakuje to szybkość działania, brak formalności. Najpierw sprzęt, potem podpisy. Zupełnie inaczej niż to działa w większości fundacji – zwracają uwagę dominikanki."

Znane i lubiane wśród Polaków. Wiele internautów obserwuje je w mediach społecznościowych i pomaga nagłośnić każdą akcję charytatywną. Koło 5 lat temu nikt o nich prawie nie słyszał. Kierowały swoje prośby w wiele miejsc. To właśnie WOŚP się do nich odezwał. Wyciągnęli do nich pomocną dłoń. 

"– Odpowiedzieli na nasze zapotrzebowanie, kiedy w naszym domu było bardzo biednie, kiedy brakowało pieniędzy nawet na chleb – dodaje siostra Eliza."

Są popularne przeważnie z akcji, którą wymyśliły zbierając pieniądze na Dom Pomocy Społecznej. Z okazji światowego dnia pingwina nagrały śmieszny filmik, gdyż jak twierdzi wielu, w swoich habitach są podobne do tych właśnie ptaków. 

„NFZ wydaje blisko 1000-krotnie więcej niż WOŚP”

 

W sieci trwa wymiana zdań między liderem WOŚP i twórcą Gadu-Gadu Łukaszem Foltynem, ktory w czwartek stwierdził, że brak sprzętu nie jest problemem w służbie zdrowia. „W żadnym polskim szpitalu nie brakuje sprzętu, wręcz przeciwnie” – napisał.

„NFZ wydaje na ratowanie życia i leczenie Polaków blisko 1000-krotnie więcej niż WOŚP. (…) A ludzie uważają, że to dzięki WOŚP szpital leczy i ratuje życia” – zwrócił uwagę Foltyn. Jak dodał, z Owsiaka robi się świętego, a ludzie przekazujący pieniądze czują się bohaterami, „i tylko pacjenci praktycznie żadnej korzyści z WOŚP nie mają”.

Owsiak mu odpisał: 

„Łukasz? Czy coś się stało? Gadu Gadu czyniło (i nadal czyni) nieprawdopodobnie piękne historie wokół WOŚP! Jeśli, Łukasz, coś nie styka – OK! Każdy ma do tego prawo. Tylko błagam, zrób coś, o co prosimy od lat – jak nie grasz, nie przeszkadzaj”

 
Źródło: wiesz.net.pl, wiadomosci.wp.pl
Udostępnij na Facebooku