Ratownicy GOPR uratowali Artura Szpilkę i Pumbę!

Małgorzata
2 tygodni temu
Ratownicy GOPR uratowali Artura Szpilkę i Pumbę!
1
FB Udostępnij na Facebooku
Ratownicy GOPR pomogli bokserowi Arturowi Szpilce i zwieźli go razem z jego psem, Pumbą ze schroniska "Dom Śląski" znajdującego się pod Śnieżką.
- "Takiej akcji to jeszcze nie nie mieliśmy, z Pumbusiem lecimy ratownikiem" - zaczyna mówić na swoim nagraniu Artur Szpilka. Bokser, wspólnie z innymi przedstawicielami sportów walki, m.in. Michałem Materlą, wybrał się w góry. W trakcie wyprawy zmieniły się warunki pogodowe, które i tak od jakiegoś czasu są Karkonoszach bardzo trudne. 

Śnieżyca była tak duża, że zawodnicy na kilka godzin zostali "uwięzieni" w schronisku "Dom Śląski". Szpilka razem z psem Pumbą (rasa American Bully) musiał zostać jednak zwieziony przez ratowników. Zwierzak był zmarznięty i przestraszony.


Przy filmie na Instagramie pojawiło się wiele negatywnych komentarzy dotyczących tego, że bokser zabrał ze sobą psa na wyprawę. Szpilka tłumaczył, że Pumba biega z nim po kilkanaście kilometrów dziennie i to bez względu na pogodę. Przyznał jednak, że zabranie go w góry nie było mądre.

To prawda trochę nie przemyślane, póki nie było wiatru było super potem śnieżyca i naprawdę pierwszy raz coś takiego widziałem” - napisał w jednym z komentarzy.

 

 
źródło: gazetawroclawska.pl  I  fotografie: gazetawroclawska.pl
 
Udostępnij na Facebooku