Czy przyjaciółka może mieć zły wpływ na Twoje życie?

Małgorzata
2 miesięcy temu
Czy przyjaciółka może mieć zły wpływ na Twoje życie?
5
FB Udostępnij na Facebooku
Mówi się,ze przyjaciele to osoby, które potrafią wyciągnąć z nas to co najlepsze i zrobić z nas lepszych ludzi. Jednak są momenty,gdy po spotkaniu z nimi czujesz się gorzej i masz dola.

Super jeśli przyjaciółka może ci powiedzieć, że masz coś między zębami, lub że trochę przesadziłaś podczas ostatniej kłótni z ukochanym. Nieciejawie jednak jeśl przez ciągłą krytykę zaczynasz w siebie wątpić i spada Ci poczucie własnej wartości.

Zastanów się na spokojnie, czy krytyka była konstruktywna, czy okrutna. Jeśli czujesz się źle, spróbuj porozmawiać z przyjaciółką i powiedzieć, dlaczego jej komentarz sprawił ci przykrość. Niekoniecznie chciała cię zranić, może po prostu nie zdała sobie z tego sprawy.

Kontaktujesz sie z nią znacznie częściej, niż ona z toba. Czujesz, że bardziej ci zależy na rozmowie i spotkaniu niż jej. Jeśli już się odezwie to tylko dlatego, że ma jakiś problem lub czegoś od ciebie chce. Kiedy rozmawiacie masz wrażenie, że jest spora dysproporcja pomiędzy czasem, w którym ty mówisz, a w którym ona ci się zwierza. Relacje stają się toksyczne, gdy druga osoba nie chce inwestować w ciebie, tyle co ty w nią.

Dodatkowo uważasz na to,co mówisz żeby jej nie urazić i żeby się nie obraziła. A gdy coś ci sie udaje to zamiast pogratulować jest zazdrosna i mowi, ze po prostu ci się udalo. Nie potrafi się z tobą cieszyć.

Nasza rada? Uciekaj gdzie pieprz rośnie. Wyjdzie ci to na zdrowie.


źródło: ofeminin.pl I fotografie: ofeminin.pl

Udostępnij na Facebooku