Popcorn beach - plaża, która wygląda jakby leżała na niej prażona kukurydza

Małgorzata
1 miesięcy temu
Popcorn beach - plaża, która wygląda jakby leżała na niej prażona kukurydza
3
FB Udostępnij na Facebooku
Plaża pokryta popcornem? Tak, jest takie miejsce! To miejsce szybko stało się hitem Instagrama. Kto nie chciałby opalać się wśród ziaren prażonej kukurydzy? Niezwykła plaża popcorn beach znajduje się w Corralejo na Fuerteventurze (należąca do Hiszpanii wyspa na Oceanie Atlantyckim) i bije rekordy popularności. Każdy chce tak być!

Popcorn, który rozsypany jest na całym wybrzeżu to oczywiście nie jest prawdziwa prażona kukurydza, chociaż do złudzenia ją przypomina. Tak naprawdę te ziarenka to wyrzucany na brzeg przez ocean biały koral zmieszany z piaskiem i skałami wulkanicznymi. Przyznajcie sami, że wygląda dokładnie jak popcorn.

Popcornowa plaża ze względu na twarde kawałki koralowca nie należy do najwygodniejszych, jeśli chodzi o wygrzewanie się na słońcu. Jednak to nie zraża turystów z całego świata. Popcorn beach stała się lokalną atrakcją dla przyjezdnych. Oczywiście miejscowi w ogóle nie rozumieją tego fenomenu, chociaż przyznają, że to miejsce zawsze wyglądało jak przekąska kinowa.źródło: ofeminin.pl  I  fotografie: ofeminin.pl

Udostępnij na Facebooku