Czy wiesz po jakim czasie powinno się powiedzieć

Małgorzata
4 miesięcy temu
Czy wiesz po jakim czasie powinno się powiedzieć
3
FB Udostępnij na Facebooku
Z pewnością nie jeden raz zastanawiałeś się kiedy przychodzi odpowiedni moment, aby powiedzieć swojej drugiej połówce "kocham Cię". Oczywiście każdy odpowie Ci, że powinieneś czuć się gotowy na te słowa, ale myślę, że warto też poznać statystyki, bo... Co szkodzi wiedzieć więcej?
Przeprowadzone przez serwis randkowy eharmony badania wykazały, że średnio po 137 dniach związku mówimy swojemu partnerowi o żywionych do niego uczuciach. Natomiast w 2012 roku zajmowało nam to o miesiąc mniej, bo 112 dni. 


Naukowcy zbadali również, że 64% ankietowanych uważa, że kobiety jako pierwsze mówią "kocham cię". Według stereotypów świadczy to o tym, że są one bardziej zainteresowane poważnymi związkami i bardziej się angażują. Jednak w rzeczywistości jest to inaczej. W przebadanych przez naukowców związkach okazało się, że w aż 70% to mężczyźni pierwsi powiedzieli, że kochają swoje partnerki. Przeciętnie zatem mężczyźni zaczęli myśleć o swoich uczuciach już po trzech miesiącach, a kobiety po pięciu. 


Według badaczy wynika to z tego, że kobiece cechy fizjologiczne (tj. zdolności rodzicielskie) są ewolucyjnie bardziej "cenne". Dlatego kobiety mogą sobie pozwolić na oczekiwanie na deklaracje miłości i decydować o tym, kogo zechcą kochać...lub z kim uprawiać seks.

W kilku innych badaniach ci sami naukowcy sprawdzili jak reagujemy na wyznawanie miłości przed i po seksie. Mężczyźni odczuwali więcej pozytywnych emocji, jeśli otrzymali deklarację miłości przed seksem. Czuli też, że ich słowa były bardziej szczere, jeśli wypowiedzieli je przed seksem.

Kobiety były szczęśliwsze i odczuwały więcej pozytywnych emocji, jeśli pierwsze deklaracje miłości pojawiły się po stosunku. Deklarację miłości przed seksem, postrzegały jako mniej szczerą.
 

źródło: eharmony.com  I  fotografie: eharmony.com
Udostępnij na Facebooku