W łódzkim pies miał spiłowane wszystkie zęby! Co na to właściciel?

Małgorzata
4 miesięcy temu
W łódzkim pies miał spiłowane wszystkie zęby! Co na to właściciel?
10
FB Udostępnij na Facebooku
W województwie łódzkim, a dokładniej w Rawie Mazowieckiej policja zatrzymała mężczyznę, który znęcał się nad swoim czworonogiem. 65-latkowi grozi do pięciu lat więzienia, ponieważ pies był wychudzony, zapchlony i miał spiłowane wszystkie zęby.
Policję o znęcaniu się nad psem poinformowała wolontariuszki oraz przedstawicielka fundacji "Judyta". 

"Funkcjonariusze, którzy pojechali z kobietami we wskazane miejsce, ujawnili w jednym z pomieszczeń gospodarczych psa w typie owczarek środkowoazjatycki. Już wstępne oględziny zwierzęcia wykazały, że pies jest wychudzony, zapchlony, ma spiłowane wszystkie zęby aż do granicy dziąseł oraz ranę na sutku"


- poinformowała we wtorek rzeczniczka prasowa łódzkiej policji mł. insp. Joanna Kącka. Na miejscu zostały zabezpieczone narzędzia, którymi posługiwał się mężczyzna - kombinerki oraz szlifierka kątowa. 


Właściciel psa został zatrzymany i usłyszy zarzuty znęcania się nad nad swoim zwierzęciem ze szczególnym okrucieństwem i grozi mu za to do pięciu lat pozbawienia wolności. Po przesłuchaniu ma zostać skierowany do sądu wniosek o zastosowanie wobec 65-latka tymczasowego aresztu. 

Psem zajęli się przedstawiciele fundacji "Judyta".

 
źródło: interia.pl I fotografie: interia.pl
Udostępnij na Facebooku