Pielęgniarka przywiązała niemowlę do łóżeczka. Jednak to nie wszystko...

Małgorzata
2 tygodni temu
Pielęgniarka przywiązała niemowlę do łóżeczka. Jednak to nie wszystko...
11
FB Udostępnij na Facebooku
5-miesięczne bliźnięta, Fran i Filip, 39-letniej Any Trescec z Zagrzebia w Chorowacji trafiły do szpitala z powodu grypy i rotawirusów. Matka dzieci była przekonana, że jej pociechy trafiły w dobre ręce i już wkrótce wrócą do zdrowia. Kiedy jednak przyszła je odwiedzić to, co zastała ją przeraziło.

Leżały w brudnych pieluchach, a jedno z nich miało przywiązane do łóżka nóżki

Wstrząsający widok sprawił, że kobiecie stanęło serce. Gdy postanowiła wyjaśnić całą sytuację, okazało się, że dziecko przywiązała do łóżeczka pielęgniarka, a sama poszła poszła na kawę. Pracownica szpitala odpowiedziała zrozpaczonej matce, że „nie można oczekiwać, że będzie z nimi siedziała i je przebierała co pięć minut”. 
 Zaniemówiłam. Byłam w szoku. Miejsca intymne syna były zaczerwienione. Wyglądały, jak rany. Pomyślałam: „Boże! Co to jest?”. Wciąż się denerwuję, gdy przypomnę sobie to, co zobaczyłam – wyjaśniła Ana Trescec

Mama bliźniąt od razu powiedziała o tej przerażającej sytuacji władzom szpitala licząc na to, że wyciągną odpowiednie wnioski. Te przeprosiły za zachowanie pielęgniarek zapewniając, że dzieci były pod dobrą opieką z czym nie potrafiła zgodzić się Ana Trescec. Kobieta nie życząc sobie, aby takie zachowania więcej miały miejsca, umieściła poruszające zdjęcia bliźniąt w sieci. Na reakcję ze strony chorwackiego ministerstwa zdrowia nie musiała długo czekać. Ma bowiem przyjrzeć się sprawie bliżej i przeprowadzić kontrolę w losowo wybranych placówkach.
 Myślicie, że takie sytuacje miały miejsce częściej? A może słyszeliście o podobnych przypadkach w Polsce?
źródło: popularne.pl  I  fotografie: popularne.pl

Udostępnij na Facebooku