Pięcioletni chłopiec został skazany na dożywocie!

Małgorzata
tydzień temu
Pięcioletni chłopiec został skazany na dożywocie!
6
FB Udostępnij na Facebooku
Pięcioletniego chłopca w Egipcie skazano na dożywocie. Zbrodnie, których według władz dopuścił się chłopczyk to: poczwórne morderstwo, zakłócanie porządku i niszczenie mienia publicznego.
Ahmen Mansour Qarni na świat przyszedł we wrześniu 2012 roku, a przestępstwa zostały popełnione w styczniu 2014 roku podczas zamieszek. Chłopiec miał wtedy półtora roku, więc jak to możliwe, że tak małe dziecko dopuściło się tak okropnych zbrodni?

Ojciec pięciolatka nie może uwierzyć w to, co się dzieje i w to, jakie zarzuty postawiono jego maleńkiemu chłopczykowi. 

Obrońcy dziecka są przekonani, że doszło do pomyłki. Na ławie oskarżonych najprawdopodobniej miał zasiąść 50-letni Ahmed Karin. Przyczyną pomyłki było niedostarczenie aktu urodzenia chłopca na czas. Obrońca 5-latka Faisal a-Sayd tłumaczy całą sytuację:

"Świadectwo urodzenia chłopca zostało przekazane stanowym organom bezpieczeństwa dopiero w momencie, gdy dodano jego nazwisko do listy pozostałych oskarżonych. Niestety, sprawa została już przekazana do sądu wojskowego, przez co został skazany za przestępstwa, których dopuścił się ktoś inny (…) to tylko pokazuje, że sędzia nie zapoznał się ze sprawą."
 

 
Omyłkowe skazanie chłopca, który w momencie popełnienia przestępstw miał niespełna 2 lata, wywołało burzę w mediach społecznościowych. Użytkownicy krytykowali skorumpowany rząd Egiptu i łamanie systemu prawnego.

W mediach społecznościowych pojawiło się wiele komentarzy na temat skazania chłopca. Użytkownicy wypowiadają się o kompromitacji egipskiego wymiaru sprawiedliwości, a także o zmniejszającym się zaufaniu przez społeczeństwo do systemu sprawiedliwości. Inni szukają innych rozwiązań, komentując, że może miał zostać skazany starszy krewny dziecka, jednak ze względu na to, że nie udało się go znaleźć, sąd postanowił ukarać 5-letniego dziś chłopca.

Międzynarodowe oburzenie doprowadziło do zniesienia zarzutów i oczyszczenia dziecka z czynów. Jednak pozostaje pytanie, czy w przyszłości takie sytuacje nie będą się powtarzać?
źródło: popularne.pl  I  fotografie: popularne.pl, tvn24.pl

Udostępnij na Facebooku