Papież Franciszek mówi o kobietach i tym do czego są powołane - "nie są od zmywania"

Małgorzata
2 tygodni temu
Papież Franciszek mówi o kobietach i tym do czego są powołane -
5
FB Udostępnij na Facebooku
Papieża Franciszka zna każdy człowiek na świecie. Jednak nie wszyscy znają kazania Ojca Świętego, a warto je przypominać, również osobom niewierzącym.
Podczas Mszy świętej w Domu św. Marty, papież odniósł się do czytanego w trakcie nabożeństwa, fragmentu z Księgi Rodzaju o stworzeniu kobiety. Przyznał, że kobiety dają światu harmonię, czyli coś, czego ani mężczyźni, ani inne stworzenia nie posiadają.
 
Papież Franciszek przypomniał, że różnice pomiędzy mężczyzną a kobietą istnieją od zawsze i już zawsze będą. Nie oznacza to jednak, że któreś z nich jest ważniejsze od drugiego.


 
"Jednak to ona daje harmonię, która uczy nas łagodności, delikatnej miłości i sprawia, że świat jest piękniejszy"
 
W swojej homilii, Ojciec Święty zaznacza, że niesamowicie ważny jest szacunek do drugiego człowieka, a zwłaszcza do kobiety.
 
"Jeśli wykorzystywanie osób jest zbrodnią obrazy człowieczeństwa, to wykorzystywanie kobiety jest czymś więcej niż przestępstwem i zbrodnią – jest destrukcją, niszczeniem harmonii, jaką Bóg zechciał nadać światu, jest cofaniem się"
 


 
Przypomina również, że kobieta nie jest po to, aby spełniać przyziemne zadania. Chociaż wielu mężczyzn uważa, że są one stworzone do mycia naczyń i do roboty, to funkcjonują ze złym przekonaniem.
 
"Kobieta istnieje po to, aby wnosiła harmonię. Bez kobiety nie ma harmonii"
 
 
źródło: popularne.pl  I  fotografie: popularne.pl, Facebook
Udostępnij na Facebooku