Okres świąteczny poza domem? Oto miejsca, które warto odwiedzić!

Małgorzata
1 miesięcy temu
Okres świąteczny poza domem? Oto miejsca, które warto odwiedzić!
0
FB Udostępnij na Facebooku
Jeżeli świąteczny czas (Święta i Sylwestra) chcesz spędzić poza miejscem zamieszkania i chociaż raz przeżyć je za granicą, podpowiadamy, jakie miejsca możecie wybrać. Wszystkie charakteryzuje wyjątkowy klimat i różnego rodzaju atrakcje. Chociaż może być zimno i generalnie nie jest to najlepszy czas na wycieczki, będziesz miło wspominać zwiedzanie, o ile zależy ci na typowej, świątecznej atmosferze.

Lista tych miejsc została stworzona przez portal allwomenstalk.com.
 

Bruksela, Belgia

Świąteczny jarmark w Belgii został okrzyknięty mianem najbardziej oryginalnego w Europie. Poza tym w stolicy Belgii można skosztować takich łakoci jak donuty, czekolada i gofry.

Londyn, Wielka Brytania

Dlaczego warto pojechać do Londynu? Przede wszystkim kojarzy się on ze słynną powieścią Dickensa – „Opowieść wigilijna”. W trakcie pobytu w Londynie można zwiedzić muzeum poświęcone autorowi. Mieści się ono w jego dawnym domu. Oprócz tego w stolicy znajdziemy mnóstwo jarmarków bożonarodzeniowych. Najbardziej godnym polecenia jest Winter Wonderland.

Salzburg, Austria

To miasto z przepiękną architekturą, która prezentuje się wyjątkowo zimą, gdy budynki są przysypane śniegiem. W Salzburgu czekają cię m. in. takie atrakcje jak przejażdżka saniami oraz jarmark bożonarodzeniowy, który istnieje od XIII-go wieku. Jest to jeden z najstarszych jarmarków w Europie.

Nowy Jork, USA

Na liście nie mogło zabraknąć Nowego Jorku – miasta, które kojarzymy z świątecznym filmem – „Kevin sam w Nowym Jorku”. Będąc tam, koniecznie trzeba się przejść, aby zobaczyć wielką choinkę w Rockefeller Center. Warto również przejść się na Piątą Aleję, która wyróżnia się pięknymi, świątecznymi wystawami sklepowymi. Poza tym w Central Parku można pojeździć na lodowisku.

Boston, USA

Boston to kolejne po Nowym Jorku miasto w USA, które warto odwiedzić. Przede wszystkim za specyficzny klimat. W Święta jest on bajkowy. W Bostonie znajdziemy mnóstwo bożonarodzeniowych jarmarków, na których śpiewa się kolędy. Oprócz tego można pojeździć na lodowisku i podziwiać piękne, ozdobione lampkami drzewka przy Faneuil Hall.

Rzym, Włochy

Jeżeli lubisz świętowanie w tłumie, koniecznie wybierz się do Rzymu. W Bazylice św. Piotra będą tysiące wiernych świętujących narodziny Jezusa. Papież wygłosi coroczne przemówienie, pomodli się i pobłogosławi wiernych. Jest też możliwość uczestniczenia we mszy świętej, ale musisz wcześniej wykupić bilety. Rozpoczyna się ona w Wigilię o 22:00.

Udostępnij na Facebooku