Odbierając nagrodę otwarcie powiedział, że jest gejem

Małgorzata
3 miesięcy temu
Odbierając nagrodę otwarcie powiedział, że jest gejem
6
FB Udostępnij na Facebooku
Praca uczącego filozofii, etyki, wiedzy o kulturze i historii sztuki Przemysława Staronia z II Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Chrobrego w Sopocie, została właśnie doceniona przez innych. Nauczyciel uzyskał właśnie tytuł Nauczyciela Roku 2018. Czy mógł wymarzyć sobie coś piękniejszego na drodze swojej kariery zawodowej?
Kandydaturę nauczyciela zgłosili jego uczniowie twierdząc, że jest wyjątkowym człowiekiem, który posiada wiele talentów i aktywności. 

Po odebraniu nagrody Przemysław Staroń pozwolił sobie na krótkie przemówienie, w którym nawiązał m.in. do Harry'ego Pottera. 

"Chciałbym poprosić wszystkich was, którzy tutaj przyjechaliście ze mną. Chodźcie, nie bójcie się, najwyżej zabiorą mi tytuł. Chciałbym wam podziękować, tej części świata, bez której by mnie nie było. Protego Maxima (zaklęcie z Harry’ego Pottera, które tworzy ochronną barierę), niech miłość was strzeże" – mówił nauczyciel."Chcę ją podnieść i powiedzieć, że to nagroda dla społeczności, dla wszystkich tych, którzy żyją pewnymi ideami i wierzą, że miłość jest najważniejszą rzeczą na świecie i tylko ona ma sens, i zamiast tracić czas, by walczyć ze złem, choć jest to czasem potrzebne, trzeba robić dobro. Bądźmy wszyscy dla siebie nauczycielami i uczniami i to wtedy będzie miało sens" - mówił wzywając do akceptacji i tolerancji homoseksualizmu. 

Wybitny nauczyciel od zawsze miał bardzo dobre podejście do uczniów – zarówno tych dobrych, jak i tych, którzy dawali popalić na lekcjach innym. Dwukrotnie był wychowawcą w tzw. trudnych klasach. Klasach, które miały najgorsze wyniki w nauce. To m.in. dzięki jego staraniom wszyscy uczniowie, z którymi miał kontakt, ukończyli szkołę, a także zostali dopuszczeni do matury.


 

Warto zaznaczyć, że Staroń szkoli także innych nauczycieli na wykładach TEDx – konferencjach, których celem jest popularyzacja „idei wartych propagowania”.

Gratulujemy sukcesu!

źródło: popularne.pl  I  fotografie: popularne.pl
Udostępnij na Facebooku