6-letnia dziewczynka napisała listy do wszystkich swoich sąsiadów z bloku

Małgorzata
5 miesięcy temu
6-letnia dziewczynka napisała listy do wszystkich swoich sąsiadów z bloku
7
FB Udostępnij na Facebooku
Dzieci od najmłodszych lat powinny być uczone pomocy innym i empatii. Powinny wiedzieć, że pomoc słabszym i biedniejszym jest naturalnym odruchem.
Ewa, mieszkanka jednego z bloków nie mogła uwierzyć, gdy w swojej skrzynce na listy znalazła kartkę z treścią, która złapała ją za serce. Mieszkanka Katowic dostała wiadomość od Oli, która postanowiła oddać swoje zabawki najbardziej potrzebującym. Okazało się, że wszyscy w jej bloku otrzymali podobny list. Ewa postanowiła wysłać do redakcji list, który otrzymała, aby nagłośnić sprawę.

"Nie ukrywam, że gdy zobaczyłam ten list w swojej skrzynce to byłam zaskoczona i nie wiedziałam czego się po nim spodziewać. 

Jednak już po sekundzie zauważyłam, że to pismo dziecka i mogę być spokojna. Jak udało mi się wywnioskować z rozmów z sąsiadami Ola postanowiła oddać swoje zabawki potrzebującym dzieciom i związku z tym zorganizowała spotkanie na osiedlowym placu zabaw.

Od znajomych z klatki obok dowiedziałam się, że będzie ono na początku października. Pojawiłam się na nim razem z zabawkami, które zalegały u mnie w domu. Miałam okazję porozmawiać chwilkę z Olą i rodzicami, którzy byli niezmiernie dumni z tego, jak zachowało się ich dziecko.

Nie ma się co dziwić – faktycznie Oleńka pokazała klasę i dała przykład innym, że pomagać może dosłownie każdy!"
 


 


 

Prawda, że wzruszające?

Udostępnij na Facebooku