Mężczyzna zaczepiał dziewczynkę i chciał ją namówić na seks. Został zatrzymany przez jej ojca

Małgorzata
2 tygodni temu
Mężczyzna zaczepiał dziewczynkę i chciał ją namówić na seks. Został zatrzymany przez jej ojca
7
FB Udostępnij na Facebooku
W naszym kraju ostatnio często jest poruszany temat molestowania nieletnich bądź namawiania ich do odbycia czynności seksualnych z osobą pełnoletnią. Ostatnio w Żorach miała miejsce jedna z takich sytuacji.
39-letni mieszkaniec Żar podobno podszedł do dziewczynki na ulicy, chwycił za rękę i namawiał do uprawiania z nim seksu. Na szczęście 12-latce udało się uciec i powiedzieć o wszystkim rodzicom. Mężczyznę zatrzymał ojciec dziewczynki i powiadomił policję. Na dzisiaj zaplanowane jest przesłuchanie 39-latka. Na razie nie przedstawiono mu zarzutów.

O sprawie poinformowała policja w Żarach, dementując jednocześnie doniesienia, że ktoś wciągnął dziewczynkę do samochodu. Takie informacje mają się pojawiać w mediach społecznościowych. Niebezpieczna sytuacja miała miejsce, ale wyglądała ona inaczej i na szczęście zakończyła się dobrze.

- Wczoraj około godziny 14 do 12-letniej dziewczynki podszedł mężczyzna. Chwycił ją za rękę i złożył propozycję seksualną. Dziewczynka oswobodziła się i powiadomiła rodziców - powiedziała w rozmowie z Onetem kom. Aneta Berestecka z Komendy Powiatowej Policji w Żarach. Na poszukiwania mężczyzny ruszył ojciec dziewczynki, który zauważył go na jednej z ulic miasta.

- Dokonał ujęcia obywatelskiego. Dopiero później powiadomił nas o całym zdarzeniu - dodaje kom. Berestecka. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Dzisiaj zostanie przesłuchany. Na razie nie usłyszał żadnych zarzutów.

Sprawę nadzoruje prokuratura.źródło: onet.pl  I  fotografie: onet.pl

Udostępnij na Facebooku