Lodowy hotel zbudowany z... prawdziwego śniegu!

Małgorzata
2 tygodni temu
Lodowy hotel zbudowany z... prawdziwego śniegu!
4
FB Udostępnij na Facebooku
Co powiecie na weekend w lodowym hotelu? Ta zimowa atrakcja dostępna jest dla turystów, którzy przyjadą do szwedzkiej miejscowości Jukkasjärvi nad rzeką Torne. Taki nocleg to idealna propozycja dla fanek Królowej Śniegu i miłośniczek Świętego Mikołaja. Ice hotel robi niesamowite wrażenie.

Ten pomysłowy hotel został uznany przez magazyn "Time" za jedno z najciekawszych miejsc 2018 roku. Najbardziej zaskakujący jest fakt, że obiekt każdej zimy wygląda inaczej. A wszystko przez to, że został zrobiony z prawdziwego śniegu i lodu, co znaczy że każdego roku z nadejściem wiosny zaczyna się topić. Obiekt został założony w 1989 roku i odradza się w nowym wydaniu każdej zimy.

Ice Hotel to miejsce, w którym będziecie mogły rozkoszować się ciszą i spokojem, podziwiać zorzę polarną, lśniące, pokryte śniegiem lasy i zamieszkujące te tereny zwierzęta. Dla gości dostępne są luksusowe apartamenty ze ścianami wyrzeźbionymi przez największych artystów.

Lodowy hotel przyciąga zaciekawionych turystów. Piękny i oryginalny obiekt zachęca do odwiedzin. Jedynym problemem może okazać się temperatura wewnątrz. Wynosi ona zaledwie kilka stopni i właściciele sugerują przed wyjazdem zaopatrzyć się w ciepłe ubrania m.in. odzież termiczną, która skutecznie ochroni przed chłodem.

I jak wam się podoba lodowy hotel? Chciałybyście spędzić w nim noc?źródło: ofeminin.pl  I  fotografie: ofeminin.pl

Udostępnij na Facebooku