Lekarz zgodził się na przeprowadzenie operacji na chorym misiu. Zrobił to w wyjątkowym celu

Małgorzata
3 miesięcy temu
Lekarz zgodził się na przeprowadzenie operacji na chorym misiu. Zrobił to w wyjątkowym celu
6
FB Udostępnij na Facebooku
Internet oszalał na punkcie neurochirurga, który zoperował pluszowego misia, aby pomóc opanować stres swojemu małemu pacjentowi przed poważną operacją mózgu. Dziecko nigdy nie rozstawało się z ukochanym pluszakiem.

Doktor Daniel McNeely to neurochirurg, który od samego początku zajmuje się 8-letnim Jacksonem McKie w klinice Halifax w Kanadzie. Gdy chłopiec, który choruje na wodogłowie poprosił go o zoperowanie swojego misia lekarz bez wahania się zgodził. Jackson przeszedł niedawno operację, podczas której ściągnięto mu nadmiar płynu mózgowo-rdzeniowego. Pozwoliło to na zmniejszenie ciśnienia śródczaszkowego.

 

Neurochirurg napisał na swoim Twitterze: „Pacjent pyta, czy mogę naprawić jego misia przed uśpieniem go… Jak mógłbym mu odmówić?”. Lekarz załączył zdjęcia z „operacji” pluszaka. Maskotka miała założoną maskę tlenową i dopiero wtedy lekarz zabrał się za szycie rozdarcia na przedramieniu.

Gest poruszył internautów w każdym miejscu na Ziemi. W sieci udostępniane jest zdjęcie, które obrazuje nietuzinkową sytuację. Widać na nim misia leżącego na stole operacyjnym. Założono mu specjalną maseczkę przeznaczoną dla noworodków, by zachować jego anonimowość. Doktor McNelly ma na głowie czepek, niebieskie, chirurgiczne rękawiczki, a usta zakryte maseczką. Maskotka położona jest na łóżku, a neurochirurg poprosił personel medyczny o przygotowanie stolika ze wszystkimi niezbędnymi narzędziami.

Rodzice chłopca byli wdzięczni lekarzowi za ten gest, który może się wydawać niewielkim, ale miał ogromne znaczenie dla pacjenta neurochirurga, który martwił się o swojego pluszaka oraz denerwował zbliżającą się operacją.
 

źródło: pl.aleteia.org   I   fotografia: pl.aleteia.org
Udostępnij na Facebooku