Księżna Kate popełniła straszny błąd kupując dzieciom ubrania do szkoły!

Małgorzata
6 miesięcy temu
Księżna Kate popełniła straszny błąd kupując dzieciom ubrania do szkoły!
10
FB Udostępnij na Facebooku
Powrót do szkoły dzieci jest dla każdego z rodziców wielkim przeżyciem i chwilą pełną emocji. Już na kilka tygodni wcześniej zaczynają szykować wyprawkę szkolną dla swoich pociech i popadają w chaos zakupowy. Podobnie postąpiła księżna Kate. Gdy kupowała buty dla George'a i Charlotte, popełniła jednak błąd, którego skutki mogły być tragicznie. Co konkretnie zrobiła, a raczej, o czym zapomniała księżna Kate? Pisze o tym magazyn "Hello".
Księżna chcąc wyposażyć swoje dzieci najlepiej, jak się dało zabrała swoje dzieci do sklepu Peter Jones - domu towarowego w samym centrum Londynu. George i Charlotte mieli na sobie letnie sandałki, a księżna chciała im kupić buciki. Jak się potem okazało zapomniała skarpetek i musiała pożyczać w sklepie. Jednak błąd ten popełnia wielu rodziców, a jak wiadomo butów nie przymierza się na gołą stopę. 

Z pewnością dla wielu z Was nie jest to nic istotnego i nie ma to dla Was większego znaczenia jednak sprawa jest poważna. 

Przymierzanie obuwia bez skarpetek może skończyć się chorobą a nawet wizytą w szpitalu. Niedawno przekonała się o tym Jodie Thomas, mama czteroletniej Sienny Rasul.

Podobnie jak Kate, 26-letnia kobieta kupowała swojej córce buty. I na nieszczęście przymierzała je na bosą stopę dziewczynki. Pech chciał, że mała miała na stópce niewielką ranę. I to ona spowodowała poważne problemy. Bakterie na butach przeniknęły do krwiobiegu dziecka, wywołując sepsę. Dziecko odwieziono do szpitala.

Chcąc przestrzec innych rodziców, zrozpaczona matka zamieściła w mediach społecznościowych zdjęcia córki ze szpitala.

Zaapelowała też do wszystkich rodziców:

"Proszę, zakładajcie skarpetki na stopy waszych dzieci, zanim będziecie przymierzać nowe buty. Jestem winna tego zaniedbania, a efektem może być infekcja rozszerzająca się na całe ciało. Nie wiecie, czyje stopy były wcześniej w tych butach!" – ostrzegała.

 

źródło: onet.pl  I  fotografia: onet.pl
Udostępnij na Facebooku