Kierowcy blokowali drogę karetce, która przewoziła serce dla dziecka

Małgorzata
1 miesięcy temu
Kierowcy blokowali drogę karetce, która przewoziła serce dla dziecka
2
FB Udostępnij na Facebooku
Karetka z sercem do przeszczepu dla dziecka pędziła na sygnale autostradą A4. Nie wszyscy zjeżdżali jej z drogi, a jeden z kierowców wręcz blokował jej drogę. – "Nie reagują na sygnały" –przyznaje załamany kierowca karetki.

Na filmie, który został opublikowany w mediach społecznościowych przez pana Bogusława, kierowcę karetki widać, jak osoba prowadząca niebieskiego busa nie chce zjechać z drogi pomimo pędzącej za nim karetki na sygnale. Do zdarzenia doszło 8 grudnia na autostradzie A4.

- "Przewoziliśmy serce dla dziecka, czekało na przeszczep" – mówi pan Bogusław.


 

W tej sytuacji ważna była każda sekunda. Na lotnisku w Krakowie czekał już samolot, który miał przetransportować serce do szpitala, gdzie czekało chore dziecko.

- "Kiedy wieziemy organy, często jedziemy ponad 200 km/h. Takich sytuacji spotykają nas tysiące. Kierowcy nie reagują na sygnały świetlne i dźwiękowe. Posiadamy specjalne tuby, informujemy kierowców poprzez CB radio. Nie przynosi to żadnych skutków. Zdarza się też, że kierowcy odpowiadają w sposób, którego nie można przytoczyć" - wyznał w rozmowie z portalem tvn24.pl pan Bogusław.

I dodaje: - "Zdarza się, że kierowcy zupełnie blokują nam drogę. Nie wiedzą jak się zachować, panikują i hamują, zamiast zjechać na prawy pas autostrady. Wiem, że jest to niecodzienna sytuacja. Rozumiem, że kierowcy nie wiedzą jak zachować się w nagłej sytuacji. Dlatego udostępniłem ten film w ramach przestrogi, by kierowcy umożliwili nam szybkie dotarcie do celu."

A Wy co robicie, gdy jedzie karetka na sygnale? Spotkaliście się z podobną sytuacją?

źródło: wp.pl  I  fotografie: wp.pl

Udostępnij na Facebooku