Jest w ciąży, ale chce się rozstać z mężem, bo chce dać dziecku imię... po byłej dziewczynie

Małgorzata
2 tygodni temu
Jest w ciąży, ale chce się rozstać z mężem, bo chce dać dziecku imię... po byłej dziewczynie
7
FB Udostępnij na Facebooku
Imię dla dziecka może być jednym z powodów konfliktu między przyszłymi rodzicami. Niektórym chcą, aby ich dziecko nosiło tradycyjne, staropolskie imię nawiązujące do dziadków lub jeszcze dalszych przodków. Inni są bardziej progresywni i chcą, aby ich dziecko miało bardzo oryginalne imię, najlepiej na modę z zachodnich lub wręcz egzotycznych krajów. W takich sytuacjach trudno o kompromis.
Wydaje nam się, że poniższa historia to naprawdę skrajny przypadek. W obliczu kłótni o imię dla dziecka przyszła mama zastanawia się, czy nie odejść od męża. 23-latka podzieliła się swoją historią na portalu Reddit. Kobieta jest w 7. miesiącu ciąży i przyznaje, że na poważnie rozważa zakończenie swojego małżeństwa. Wszystko z powodu imienia, które jej mąż chce nadać nienarodzonemu jeszcze dziecku. Mężczyzna zaproponował, że to on wybierze imię dla pierwszej pociechy, a jego żona będzie mogła nadać dowolne imię kolejnemu dziecku. Niestety, propozycja imienia dla pierwszego potomka okazała się dla kobiety nie do przyjęcia. 
 
W serwisie Reddit ciężarna opisała początki związku z mężem. 

“Byliśmy parą przez rok, dziś jesteśmy dwa lata po ślubie. Jestem w 7. miesiącu ciąży i ostatnio rozmawialiśmy o imieniu dla naszego dziecka. Gdy dowiedzieliśmy się, że urodzi nam się dziewczynka, mój mąż postanowił dać jej na imię po... jednej ze swoich byłych dziewczyn! I to nie żadnej przypadkowej eks. Chodzi o dziewczynę, z którą spotykał się naprawdę długo i był w niej bardzo zakochany. Na początku związku mieliśmy dużo problemów z jej powodu, ale w końcu dziewczyna się wyprowadziła i wszystko się ułożyło. On nigdy nie ukrywał przede mną, że bardzo ją kochał, ale myślałam, że zostawił to uczucie w przeszłości. Teraz wyraźnie dał mi do zrozumienia, że chce, aby nasza córka nosiła jej imię, a ja mogę nazwać nasze drugie dziecko tak, jak będzie mi się podobało. 

Giedy spytałam go, czemu tak się przy tym upiera to powiedział mi, że chociaż między nim a jego byłą dziewczyną się nie ułożyło chce, aby coś mu o niej przypominało. Nie ma pojęcia, jak to na mnie wpływa i wciąż powtarza, że moja reakcja “to tylko hormony”. Czy on wciąż kocha swoją eks i czy to normalne, że chce nazwać nasze dziecko jej imieniem?” - pyta kobieta.

Internauci zdecydowanie opowiedzieli się po stronie autorki wątki i stwierdzili, że jej mąż wykazał się wyjątkowym brakiem zrozumienia, a przede wszystkim szacunku dla swojej żony.

“Martwi mnie brak szacunku z jego strony wobec ciebie, jego żony, powinnaś być jego priorytetem. Moglibyście spróbować terapii małżeńskiej, ale podejrzewam, że jego brak szacunku wobec ciebie sięga o wiele głębiej niż tylko kwestia imienia dla dziecka” - napisał jeden z komentujących.

Inna osoba spytała: “Jak wyjaśnisz wybór imienia swojej córce, gdy już podrośnie? “Kochanie, twój tatuś chciał dać ci na imię po swojej byłej dziewczynie, bo chociaż im nie wyszło, bardzo chciał, żeby coś codziennie mu o niej przypominało”?”.  

Głos w dyskusji zabrała też kobieta, która zna taki przypadek z autopsji: “Noszę imię po kochance mojego ojca (o której moja mama nie miała pojęcia) i absolutnie go nie znoszę. Ojciec bezceremonialnie wspomniał o tym przy jakiejś okazji. Ogólnie rzecz biorąc imię jest piękne, ale gdy tylko myślę o tym, dlaczego je dostałam, zbiera mi się na wymioty. Tak więc, na Boga, nie dawaj dziecku imienia po byłym partnerze czy partnerce. To zatruje mu życie”.  

A Wy co doradzilibyście przyszłej Mamie?
źródło: papilot.pl  I  fotografie: papilot.pl

 

Udostępnij na Facebooku