Harry i Meghan nie przyjęli ofiarowanego prezentu. Zrobili to z konkretnego powodu.

Małgorzata
3 miesięcy temu
Harry i Meghan nie przyjęli ofiarowanego prezentu. Zrobili to z konkretnego powodu.
7
FB Udostępnij na Facebooku
Księżna Meghan i książę Harry podczas swojej wizyty w Tonga nie przyjęli prezentu, który został im zaoferowany na jednym z targowisk. Dlaczego?
 

Gdy para książęca zwiedzała jedno z tongijskich targowisk, księżna Meghan i książę Harry zwrócili uwagę na jeden z przedmiotów. Była to figurka żółwia wykonana z kosztownych korali czarnych. Sprzedawca chciał podarować im przedmiot jednak para odmówiła.

Decyzja pary książęcej była podyktowana przestrzeganiem surowych zasad ochrony środowiska. Ekolodzy są przekonani, że produkcja biżuterii z czarnych korali nie ma nic wspólnego z praktykami zrównoważonego rozwoju. Nawet gdyby zechcieli przyjąć upominek, nie mogliby go wwieźć do Australii ze względu na surowe australijskie prawo.

Podczas swojej wizyty w Australii i Oceanii książęca para otrzymała wiele niecodziennych prezentów. Wśród nich znalazł się między innymi pęczek marchewek (Australijczycy dali go księżnej twierdząc, że będąc w ciąży musi jeść jak najwięcej warzyw), buty ugg z owczej skóry dla pierwszego dziecka Harrego i Meghan, pluszowego kangura, kapelusze akubra z króliczego podszerstka. Mieszkańcy Fidżi podarowali im pieczoną parze świnię i naszyjnik z zębów wieloryba.

źródło: onet.pl  I  fotografie: onet.pl

Udostępnij na Facebooku