Ginekolog, który zgwałcił pacjentkę w końcu usłyszał wyrok! Nie jest za niski?

Małgorzata
2 miesięcy temu
Ginekolog, który zgwałcił pacjentkę w końcu usłyszał wyrok! Nie jest za niski?
7
FB Udostępnij na Facebooku
Wydawać by się mogło, że takie rzeczy dzieją się tylko w kryminałach. Sprawą Piotra P. kilka lat temu żyła cała Polska. Mężczyzna, który z zawodu jest ginekologiem wykorzystał seksualnie swoją pacjentkę. Lekarz miał otumanić i zgwałcić kobietę, która przyszła do jego gabinetu na wizytę lekarską. Teraz po zakończonym śledztwie mężczyzna usłyszał prawomocny wyrok.
Ofiarą Piotra P. była 22-latka, która przyszła do jego gabinetu na zabieg. Mężczyzna dał pacjentce leki, które jak się później okazało, otumaniły ją. Kobieta nie wiedziała, co się dzieje. Lekarz, do którego miała zaufanie zgwałcił ją, gdy była nieprzytomna.  22-latka pamięta tylko niektóre fragmenty z tego horroru.

Ofiara, gdy zrozumiała, co się właśnie stało, natychmiast poinformowała o całym zajściu policję. Funkcjonariusze złapali oskarżonego o gwałt lekarza. W trakcie trwania śledztwa mężczyzna został zawieszony i nie mógł wykonywać swojego zawodu. Jego proces rozpoczął się w 2016 r.


Rozprawa w sądzie okręgowym trwała od 2016 roku do 2018 roku. Obrońcy Piotra P. chcieli, aby został uniewinniony. Z kolei oskarżyciele chcieli by mężczyzna spędził w więzieniu 8 lat. Po nieprzychylnym dla obu stron wyroku, sprawa trafiła do sądu apelacyjnego. Ogłoszony kilka dni temu wyrok częściowo podtrzymał decyzję sądu niższej instancji. Sędzia orzekł, że Piotr P. w więzieniu spędzi 4 lata. Dodatkowo, sąd zakazał mu wykonywania zawodu przez kolejne 10 lat. Jeśli chodzi o zadośćuczynienie to ukarany musi wypłacić swojej ofierze 100 tys. zł.


źródło: popularne.pl  I  fotografie: popularne.pl
Udostępnij na Facebooku