Dziewczynka dostała okres w autobusie! Co zrobił jadący z nią kolega?

Małgorzata
2 miesięcy temu
Dziewczynka dostała okres w autobusie! Co zrobił jadący z nią kolega?
9
FB Udostępnij na Facebooku
O historii, którą opiszemy wiemy od mamy dziewczynki, której ona bezpośrednio dotyczy.
Dziewczynka dostała miesiączkę w autobusie, w którym razem z nią jechały koleżanki i koledzy. Nie wiedziała, że ma poplamione spodnie, bo nie spodziewała się tego. Myślicie, że jak zareagowali jej koledzy? Śmiali się i wytykali palcami? Pomogli? Udali, że nic nie zauważyli? 

Sytuacja miała miejsce naprawdę. Rzecz wydarzyła się w autobusie szkolnym. Dziewczynka wracała do domu, razem z innymi uczniami. Nie wiedziała, że właśnie dostała miesiączkę. Poplamione spodnie zauważył jednak chłopiec ze starszej klasy, którego nastolatka nawet nie znała. Odciągnął dziewczynkę na bok i powiedział po cichu, że ma plamę na spodniach, po czym dał jej swój sweter, aby mogła przewiązać go w talii i wrócić do domu.

Na początku dziewczynka się zawstydziła, i odpowiedziała tylko: „w porządku”. Chłopiec jednak nalegał, aby wzięła sweter, i chcąc ją uspokoić dodał: „Spokojnie, mam siostry, wszystko jest ok!”.

Mama dziewczynki podziękowała w poście chłopcu oraz jego rodzicom za to, jak wspaniale go wychowali. 

„Jeśli jesteś mamą tego chłopca, chcę podziękować za to, że wychowujesz go dobrze!” – napisała mama nastolatki, wzruszona historią ze szkolnego autobusu.

Internauci w komentarzach także wyrażają swój podziw dla nastolatka: „Na tym świecie potrzeba więcej takich ludzi!”, „Potrafi opiekować się innymi”, „Ta historia pokazuje, jak powinniśmy wychowywać naszych synów i córki”, „Mały bohater” – piszą.

Mama dziewczynki prosi też innych rodziców, aby ten temat poruszali w swoich domach, tak, aby każdy chłopiec wiedział, jak się zachować, gdy znajdzie się w podobnej sytuacji.źródło: pl.aleteia.org   I   fotografie: pl.aleteia.org

Udostępnij na Facebooku