Dziewczynka dostała jedynkę z matematyki, ale to komentarz nauczycielki wywołał szok u jej mamy

Małgorzata
3 miesięcy temu
Dziewczynka dostała jedynkę z matematyki, ale to komentarz nauczycielki wywołał szok u jej mamy
2
FB Udostępnij na Facebooku
Do redakcji Mamadu.pl w ostatnim czasie wiadomość wysłała czytelniczka. Opisała ona sytuację, która spotkała jej dobrą znajomą. Do redakcji nie tylko przesłała wiadomość, ale też zdjęcie, które miało zniszczyć wszelkie wątpliwości na temat całej sprawy. Chodziło o to, jak nauczycielka potraktowała 11-letnią Kasię, gdy ta przyszła na lekcję nieprzygotowana z ułamków.
Kasia jest ambitną i bystrą dziewczynką, ale wszystko wskazuje na to, że wiedzy z ułamków nie udało jej się przyswoić. Koleżanka czytelniczki pokazała jej zdjęcie z zeszytu córki, w którym nauczycielka umieściła uwagę po przepytaniu dziewczynki przy tablicy. 

"Zaznaczę, moja znajoma, mama 11-letniej Kasi, nie jest awanturniczą matką, która po każdej złej ocenie, idzie kłócić się z nauczycielką.

Nie chodzi już nawet o tę jedynkę, tylko o sformułowanie uwagi. Od początku do końca jest negatywna, z podkreśleniem tygodni, po których każdy powinien już znać ułamki… Naprawdę? Taka uwaga tylko ciągnie do dna.

Nie tylko o uwagę zresztą chodzi. Problem gorszych ocen i nierozumienia matematyki, pojawił się odkąd nauczycielka objęła nauczaniem klasę, do której chodziła znajomej córka. W zeszłym roku dziecko miało dobre oceny, w tym cała klasa plasuje się nie wyżej niż na 3. Na pytanie, jak wyglądają lekcje, uczniowie odpowiadają: – Pani krzyczy na lekcjach, gdy czegoś się nie wie"

Jakie macie zdanie na ten temat? Czy oburzenie kobiety jest słuszne?


źródło: popularne.pl  I  fotografie: popularne.pl

Udostępnij na Facebooku