Twoje dziecko chodzi wcześnie spać? Dzięki temu będziesz zdrowsza psychicznie

Małgorzata
3 miesięcy temu
Twoje dziecko chodzi wcześnie spać? Dzięki temu będziesz zdrowsza psychicznie
3
FB Udostępnij na Facebooku
Ostatnio opublikowane zostały badania, które jednoznacznie pokazują, że matki, których dzieci chodzą wcześnie spać są... zdrowsze psychicznie.
 

Okazuje się, że dzieci które kładą się spać najpóźniej o 20:30 są zdrowsze i szczęśliwsze, co ma również bezpośredni wpływ na zdrowie psychiczne mamy. Dlaczego granica została postawiona akurat o tej godzinie? Bo właśnie ok. 20 obserwuje się u dzieci zwiększony poziom melatoniny, tzw. hormonu snu, który pomaga im zasnąć oraz bardzo dobrze wpływa na jakość snu.

Zastanawiacie się pewnie, co ma do tego zdrowie psychiczne mamy? Dzieci w łóżkach to czas dla mamy. To moment, gdy można przestać być mamą, a stać się kobietą. Obowiązki na dany dzień zostały wypełnione, poziom stresu spada, nadeszła więc pora na małe przyjemności. Jedna mama dwójki dzieci przyznała, że cisza, jaka panuje w domu po tym, jak dzieci pójdą spać, sprawia większą przyjemność, niż zjedzenie ulubionych słodyczy. A im wcześniej dzieci wylądują w łóżeczkach, tym więcej mama ma czasu dla siebie. Zgadzasz się z tym?
 

źródło: ofeminin.pl  I  fotografie: ofeminin.pl

Udostępnij na Facebooku