W tym szpitalu dzieci na salę operacyjną jadą... samochodem!

Małgorzata
1 miesięcy temu
W tym szpitalu dzieci na salę operacyjną jadą... samochodem!
2
FB Udostępnij na Facebooku
Prawdą jest, że nikt nie lubi przebywać w szpitalu. Zwłaszcza dzieci. Choroba kojarzy nam się z ogromnym cierpieniem, zarówno fizycznym, jak i psychicznym. Przede wszystkim wtedy, gdy czeka nas operacja.

Jeśli dorośli nie radzą sobie z emocjami dotyczącymi operacji, to tak samo jest z dziećmi – może nawet bardziej, ponieważ nie rozumieją, co tak właściwie się dzieje i czemu ich to spotyka.

Personel medyczny powinien włożyć dużo siły w to, aby dziecko nie miało traumy dotyczącej pobytu w szpitalu.

Wiedzieli o tym doskonale pracownicy jednej z placówek, IMQ Zorrotzaurre Clinic w Bilbao. To, co robią dla dzieci, jest przykładem do naśladowania! Są prawdziwymi bohaterami.
 
W ich szpitalu dzieci mogą wjechać na salę operacyjną samochodem! Dzięki temu ich strach przed zabiegiem jest mniejszy, bo skupiają się na przyjemności, którą czerpią z jazdy. To wspaniałe, że mają możliwość zabawy podczas drogi na operację.
 
Sam personel mówi o tym, jak dzieci są szczęśliwe, i że zapominają, co je za chwilę czeka. Nie widać po nich, żeby były zmartwione. Nie płaczą, wręcz przeciwnie – na ich twarzy pojawia się szeroki uśmiech.
 
Gratulujemy pomysłowości i liczymy na to, że inne szpitale wpadną na coś podobnego, aby umniejszyć stresowi małych pacjentów!


źródło: webniusy.com  I  fotografie: webniusy.com, tvp.info

Udostępnij na Facebooku