Lustrzany dom? Czy to możliwe?

Małgorzata
5 miesięcy temu
Lustrzany dom? Czy to możliwe?
12
FB Udostępnij na Facebooku
Architektura jest dziedziną, w której najważniejsze jest niekonwencjonalne podejście i projekty, które przykują uwagę wszystkich. Domy mają być nowoczesne, ale jednocześnie muszą zachować podstawowe dla siebie cechy, czyli być przytulne, designerskie, ładne i mają nigdy nie wyjść z mody.
Marcin Tomaszewski, projektant pracujący w łódzkiej pracowni REFORM zaprojektował Lustrzany Dom, który już niedługo ma stanąć w Puszczy Kampinoskiej koło Warszawy. Dla architekta główną inspiracją było otoczenie. Chciał stworzyć budynek, który ma być częścią przepięknych lasów, które mają go otaczać. Postanowił stworzyć lustrzaną budowlę, która ma być przedłużeniem lasu, a jej piętro ma wyglądać jak unoszące się nad ziemią. Dwukondygnacyjny dom jednorodzinny ma mieć powierzchnię 400 mkw, ale ze względu na lustrzaną konstrukcję sprawia wrażenie mniejszego niż jest. 
 

Wszystkich zastanawia, jak będzie się prezentować wnętrze tego wyjątkowego budynku. Projektant postanowił zdradzić szczegóły. Na parterze ma się znajdować kuchnia z jadalnią, salon, sypialnia z łazienką, duży taras, garaż oraz kotłownia. Na piętrze będzie przestrzeń na trzy sypialnie, dwie łazienki, garderobę oraz biuro i pralnię. Nie dziwi więc nikogo, że ten projekt zachwyca nie tylko rodaków architekta, ale i zagranicznych projektantów. 
 

źródło: popularne.pl I fotografie: popularne.pl
 
Udostępnij na Facebooku