Oto co powinien wiedzieć rodzic przedszkolaka

Małgorzata
2 miesięcy temu
Oto co powinien wiedzieć rodzic przedszkolaka
5
FB Udostępnij na Facebooku
Rodzice najlepiej wiedzą, jak powinni postępować ze swoimi dziećmi jednak nauczyciele z przedszkola przygotowali dla nich kilka uwag.
Po pierwsze - gdy dziecko jest chore to ma być w domu.
Katar, gorączka i widoczne na kilometr objawy choroby? Twoje dziecko powinno zostać w domu. Nie chodzi tylko o to, że zaraża innych przedszkolaków, ale również nauczycieli. Poza tym w przedszkolu za dziecko odpowiedzialni są nauczyciele. Co, jeśli poczuje się gorzej? Potrzebne mu są lekarstwa, łóżko i gorąca herbata, a nie nadmiar bodźców.

Po drugie - nauczyciel to przede wszystkim zawód i praca, a nie hobby.
Jeśli masz ważną sprawę, zastanów się, czy nie może ona poczekać do następnego dnia. Choć jest zapalonym nauczycielem, który podchodzi do swojej pracy z zamiłowaniem i robi to z sercem to on również ma swoje prywatne życie. Wysyłanie wiadomości SMS o 20:00 w sobotę lub telefon po jego godzinach pracy nie jest tym, na co on czeka. Pamiętaj - nauczyciel to człowiek, który tak jak i Ty ma swoje życie po pracy.

Po trzecie - nie mieszaj nauczyciela w prywatne, rodzinne utarczki. 
Niepełna rodzina nie oznacza niczego złego, jednak mieszanie nauczyciela, a tym samym dziecka w centrum konfliktu, pomiędzy skłóconymi eks partnerami nie jest dobrym rozwiązaniem. Nauczyciel nie powinien mieć nic wspólnego z prywatnymi sprawami, jak np. przekazywać informacji mężowi od byłej żony (zwłaszcza kąśliwych). Opowieści o tym, jak zła jest druga strona również nie są na miejscu.

Po czwarte - chcesz porozmawiać to nie rób tego wyrywkowo.
Nauczyciele najczęściej są zaczepiani przez rodziców przed rozpoczęciem zajęć, już w progu przedszkola, gdy spieszą się do swoich zajęć. Gorączkowe, szybko rzucane hasła nie zastąpią spotkania lub rozmowy podczas zebrania.

Po piąte - nie zakładaj maluchowi drogich ubrań, jeśli później martwisz się, że się zniszczą.
Strój do przedszkola powinien być wygodny i użyteczny. Oczywiście, nie musimy ubierać dzieci w brudne, stare ciuchy, jednak drogie marki zostawmy na czas po przedszkolu. Na zajęciach dzieci malują farbami, rysują pisakami, korzystają z toalety bez pomocy nauczyciela, jedzą. Plamy mogą się poradzić bardzo szybko. Tak samo jak o ścieranie kolan w nowych jeansach, bawiąc się na czworaka z przyjaciółmi.

Po szóste - przedszkole ma określone godziny pracy.
Jeśli rodzic spóźnia się po swoje dziecko 5 lub 10 minut i powiedział o tym wcześniej nauczycielowi to nie ma problemu. Są czasami takie chwile. Istnieją jednak opiekunowie, którzy przyjeżdżają po swoje pociechy z 30 minutowym, a nawet niemal godzinnym spóźnieniem. Robią to nagminnie. Nauczyciel również chce wrócić do domu. Pamiętajmy, że nasze dziecko nie jest jedynym w przedszkolu i grupie.


źródło: ofeminin.pl  I  fotografie: ofeminin.pl
Udostępnij na Facebooku