Chcesz, aby twój facet był prawdziwym mężczyzną? Lepiej się nad tym zastanów!

Małgorzata
3 miesięcy temu
Chcesz, aby twój facet był prawdziwym mężczyzną? Lepiej się nad tym zastanów!
2
FB Udostępnij na Facebooku
Myśląc o „prawdziwej męskości” większość osób tak naprawdę myśli o tylko jednym z jej odcieni. Męskości twardej, hardej, nieugiętej i pozbawionej emocji. Nieco przerysowanej. Ale prawdziwi ludzie czują stres, strach i czasem płaczą. Nie ma w tym nic złego. Choć bardzo wiele osób uważa, że jest inaczej.
Od lat wmawiamy sobie, że prawdziwy mężczyzna powinien być twardy, nie okazywać przyziemnych uczuć, być silny i w pełni samodzielny. Teraz mamy z tego powodu więcej negatywnych niż pozytywnych odczuć...

Najnowsze badania z Anglii pokazują, że w przypadku aż 61% mężczyzn, próba dorównania stereotypowemu wizerunkowi super faceta, miała bardzo zły wpływ na ich życie. Mężczyźni ci bardzo często tłumili swoje emocje i nigdy nie prosili o pomoc. Ze swoimi problemami zostawali sami. Bez wsparcia często błądzili, co nierzadko prowadziło do tragicznego finału.

"Bycie męskim często kojarzy się z byciem chamskim, agresywnym, nierozważnym, a czasem także agresywnym" - tłumaczył Christopher Muwanguzi, dyrektor organizacji, która zleciła przeprowadzenie badań.

Muwanguzi podkreślił, że jeśli nie zmierzymy się z tym problemem, zignorujemy wiele niepokojących statystyk, takich jak te dotyczące samobójstw.

Mężczyzna, który stara się zachowywać jak „prawdziwy facet” nie powie nikomu, że z czymś sobie nie radzi. To sprawia, że jest z tym wszystkim sam, aż do momentu, gdy nie może już tego unieść. Wtedy może nawet odebrać sobie życie. Właśnie w wyniku samobójstw umiera największa liczba mężczyzn poniżej 45 roku życia.

Przestrzeganie archaicznych agresywnych stereotypów męskości szkodzi nie tylko facetom, ale także kobietom, bo sprzyja agresji i różnym formom przemocy, w tym przemocy seksualnej. Dlatego tak szalenie istotne jest nie tylko to, czego oczekujemy od swoich partnerów, ale też to, jak rozmawiamy z naszymi synami. Czy zawsze dajemy im prawo do płaczu?


źródło: ofeminin.pl  I  fotografie: ofeminin.pl, szczerydobolu.pl

Udostępnij na Facebooku