Co o Twoim charakterze mówi kolor oczu?

Małgorzata
3 miesięcy temu
Co o Twoim charakterze mówi kolor oczu?
10
FB Udostępnij na Facebooku
Mówi się, że oczy są zwierciadłem duszy. Nie jest to wyssany z palca tekst. Tak naprawdę naukowcy udowodnili, że oko jest ściśle połączone neurologicznie z mózgiem. Dlatego naukowcy Uniwersytetu Orbero z Szwecji, przebadali grupę 400 osób i znaleźli widoczne zależności między kolorem oczu, a charakterem.
Osoby z niebieskimi oczami są bardzo wrażliwe. Należą do ludzi sentymentalnych i mają dużo empatii wobec innych. Zawsze są gotowi, aby pomóc tym, którzy są w potrzebie. Niebieskookie kobiety wykazują się bardzo silną psychiką. Osoby z tym kolorem oczu świetnie sprawdzają się w pracach wymagających analizy, planowania i przewidywania.
 

Według naukowców oczy zielone, są uważane za najbardziej atrakcyjne dla innych. Takie osoby wykazują się wysoką inteligencją i kreatywnością. Są również odporne na stres np. nie denerwują się terminami w pracy oraz zajmowaniem wysokiego stanowiska. Są bardzo spokojne i wierne. Przyjaciele zielonookich zawsze mogą na nich liczyć, a kochankowie zaznają sporo czułości z ich strony.
 
Osoby z piwnymi oczami należą do bardzo towarzyskich. Ich otwarta postawa sprawia, że zawsze otacza ich sporo przyjaciół. Szybko odnajdują się w nowych sytuacjach. Uwielbiają adrenalinę i szybko się denerwują. Zabawa jest nieodłączną częścią ich życia. Należy pamiętać, że są też wierne, a powierzony im sekret nie ujrzy światła dziennego.
 
Osoby o ciemnych, brązowych oczu cechują się silnymi zasadami. To prawdziwi przywódcy, którzy lubią dominować i rządzić. Dodatkowo mają mocny temperament. Są to jednostki bardzo silne i dodatkowo tajemnicze. Odnajdują się w zadaniach motorycznych, często odnoszą sukcesy w sporcie.

Osoby mające szare oczy są wyjątkowo skryte, mają kłopot z zaufaniem w relacjach damsko-męskich (gdy zaufają są bardzo lojalne). Ich najsilniejszą stroną jest kreatywność i twórcze myślenie. Świetnie radzą sobie na polu zawodowym, zawdzięczają to ogromnemu zaangażowaniu i ambicji. Bardzo często są samotnikami.

 
źródło: genialne.pl  I   fotografie: genialne.pl
Udostępnij na Facebooku