Blokował przejazd karetce przewożącej serce do transplantacji. Został namierzony przez policję.

Małgorzata
4 tygodni temu
Blokował przejazd karetce przewożącej serce do transplantacji. Został namierzony przez policję.
4
FB Udostępnij na Facebooku
Policja w Wieliczce ustaliła, kto kierował niebieskim busem, który na autostradzie A4 blokował jadącą na sygnale karetkę z sercem do przeszczepu – informuje TVN24. Na piątek zaplanowane jest przesłuchanie kierowcy.

Poszukiwania kierowcy rozpoczęły się na początku grudnia, gdy Kontakt24 opublikował otrzymane od jednego z ratowników nagranie z karetki.

Widać na nim, jak kierowca karetki jedzie lewym pasem, przed nim kierowca busa, który - choć ma możliwość - nie zjeżdża na prawy pas.

W tej sytuacji liczy się każda minuta. Wieźliśmy serce dla dziecka, które czekało na przeszczep w Warszawie. Na lotnisku wojskowym w Krakowie czekał gotowy do startu samolot. Od 15 lat pracuję w transplantologii i zauważyłem, że z roku na rok jest na drogach coraz gorzej- mówił wtedy TVN24 pan Bogusław, ratownik medyczny, który był kierowcą karetki transplantologii.

Kierowcę, który zablokował ambulans, namierzyli policjanci z Wieliczki.

Ustaliliśmy, że był to samochód wynajęty, dzięki danym z firmy dowiedzieliśmy się, kto go wynajął- informuje w rozmowie z TVN24 rzeczniczka prasowa wielickiej policji Magdalena Chwastek.

Mężczyzna zostanie przesłuchany w charakterze osoby, co do której istnieje podstawa do sporządzenia wniosku o ukaranie- dodaje Chwastek.

Na razie trudno przewidywać, jaka kara może grozić mężczyźnie.źródło: rmf24.pl  I  fotografie: rmf24.plCzytaj więcej na https://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-zablokowal-karetke-z-sercem-dla-dziecka-policja-go-namierzyl,nId,2741505?fbclid=IwAR2DpVVvp7gJMEwO-b13d8b8U-9wgh6CvFI-mBY8BBqn0lZ7ZTwb_-FRMW0#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome
 
 
Play Vide
Udostępnij na Facebooku