Awaria portalu Facebook!

Małgorzata
3 miesięcy temu
Awaria portalu Facebook!
4
FB Udostępnij na Facebooku
Z każdego zakątka Polski napływają niepokojące informacje. Coraz więcej osób walczy z tym, że nie mogą się zalogować na Facebooka. Internauci obawiają się, że ich konta mogły paść ofiarą hakerskiego ataku, który doprowadził do utraty kontroli nad swoim profilem. Jak jest naprawdę?
Z minuty na minutę jest coraz więcej doniesień o tym, że nie można się zalogować na Facebooka. Użytkownicy najbardziej znanego portalu społecznościowego nie wiedzą co się dzieje i boją się, że może to być jeden z cyberataków.

Tuż po godzinie 14:00 większość użytkowników, którzy chcieli się zalogować na Facebooka, spotkała  przykra niespodzianka. Portal społecznościowy stał się dla nich niedostępny. Najczęściej odbijają się od komunikatu o błędnym haśle, ale jakiekolwiek próby resetowania hasła kończą się fiaskiem. Jest to spowodowane awarią systemu. Póki co nic nie wskazuje na atak hakerów.


Okazuje się, że problem z logowaniem mają również mieszkańcy innych krajów - m.in. Wielkiej Brytanii, Francji, Holandii czy Belgii. 

Internauci zmagający się z problemem zastanawiają się, czy można zalogować się do serwisu bez używania hasła, co teoretycznie mogłoby pominąć problem. Osoby, które użyły opcji zapamiętywania hasła na urządzeniu spotykają się jednak z inną trudnością. Jeśli portal przepuści je przez etap logowania, to nie wyświetla postów, które powinny znajdować się na ich stronie głównej. 

Ciekawe kiedy problem zostanie naprawiony. 
źródło: pikio.pl  I  fotografie: pikio.pl
Udostępnij na Facebooku